[-]
آخرین ارسالی ها
شناسایی لاسرتا (شناسایی کنید)
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 مارمولک های ایران مشاهده:14 زمان:۷-۶-۱۳۹۳
معصومه ابتکار: "محیط زیست ایران بسیار آسیب پذیر شده است"
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 دانستني هاي حيات وحش مشاهده:14 زمان:۷-۶-۱۳۹۳
آشنایی با سریع‌ترین حیوانات جهان
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 دانستني هاي حيات وحش مشاهده:15 زمان:۷-۶-۱۳۹۳
مارها پس از مرگ نیز می‌گزند؟
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 دانستني هاي حيات وحش مشاهده:15 زمان:۷-۶-۱۳۹۳
مارها چه فشاری به آغوش درختان می‌آورند؟
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 دانستني هاي حيات وحش مشاهده:13 زمان:۷-۶-۱۳۹۳
دست تکان دادن بچه میمون سنجابی بر پشت مادرش
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 دانستني هاي حيات وحش مشاهده:27 زمان:۳-۶-۱۳۹۳
هادی انصاری
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 معرفي عكاسان حيات وحش مشاهده:37 زمان:۲-۶-۱۳۹۳
آتش سوزی در زاینده رود!
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 دانستني هاي حيات وحش مشاهده:26 زمان:۲-۶-۱۳۹۳
شلیک مستقیم گلوله به سمت محیط‌بان شاهرودی، گونه چپ وی را مجروح کرد
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 اخبار مشاهده:25 زمان:۱-۶-۱۳۹۳
هفدهمین مجمع عمومی کنفرانس نمایندگان مجالس آسیا و اقیانوسیه(1 عکس)
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 دانستني هاي حيات وحش مشاهده:27 زمان:۱-۶-۱۳۹۳
تجربه همنشینی با گاندو ها + عکس
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 مارمولک های ایران مشاهده:35 زمان:۲۸-۵-۱۳۹۳
جریمه 5 میلیونی برای پلنگی که پوستش 7 میلیون تومان فروخته شد
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 اخبار مشاهده:38 زمان:۲۸-۵-۱۳۹۳
شنگ در هوا و پروانه ها(عکس از نشنال جغرافی)
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 دانستني هاي حيات وحش مشاهده:38 زمان:۲۷-۵-۱۳۹۳
غضنفرهايي که با من دويده اند
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 دانستني هاي حيات وحش مشاهده:43 زمان:۲۶-۵-۱۳۹۳
"تکامل" فقط در 13 سال
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 دانستني هاي حيات وحش مشاهده:37 زمان:۲۶-۵-۱۳۹۳
گاندوی ایران نماد تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان شد
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 مارمولک های ایران مشاهده:56 زمان:۱۷-۵-۱۳۹۳
نابودی حیات وحش، انسان ها را به دوران برده داری برمی‌گرداند
شروع کننده:eshkoob آخرین ارسال توسط:eshkoob پاسخ ها:0 دانستني هاي حيات وحش مشاهده:54 زمان:۱۳-۵-۱۳۹۳
تفاوت گربه اهلی و وحشی
شروع کننده:دستان علوی آخرین ارسال توسط:sjmoini پاسخ ها:3 گربه ها مشاهده:1465 زمان:۳-۳-۱۳۹۳
«تولد در سکوت» به مرحله پایانی جشنواره مستندهای غیرحرفه ای سیما راه یافت
شروع کننده:omidezzatpour آخرین ارسال توسط:omidezzatpour پاسخ ها:0 ساخت مستند حیات وحش مشاهده:91 زمان:۱۶-۲-۱۳۹۳
کاراکال
شروع کننده:sjmoini آخرین ارسال توسط:sjmoini پاسخ ها:0 گربه ها مشاهده:104 زمان:۱۱-۲-۱۳۹۳
Plugin By Hamed

اطلاعيه مهم:
HTML Online Editor Sample

كاربران گرامي؛

خواهشمند است شماره همراه خود را در پروفايل خود وارد كنيد تا پيامك هاي سايت  براي شما ارسال شود

تاريخ تولد و يك عكس براي خود در پروفايل قرار دهيد

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شکار گرگ با عقاب طلایی
نویسنده پیام
Registered

وضعیت : آفلاین
اعتبار: 3
سپاس ها 7
سپاس شده 80 بار در 39 ارسال

ارسال: #1
شکار گرگ با عقاب طلایی

امروز ظهر مستند بسیار زیبایی از شبکه چهار پخش شد که از تماشای اون من و خانواده ام بسیار لذت بردیم.این مستند در رابطه با زندگی قزاقهایی بود که در ارتفاعات کوه های بلند و در شرایطی بسیار سخت زندگی میکنند.آنها بصورت چندین قبیله در مناصق مختلف کوهستان ساکن شدند که البته گهگاهی مهاجرت هم می کنند. زندگی آنها با دام پروری و شکار ادامه پیدا میکند.برای آنها امکان کشاورزی در منطقه مهیا نیست.
اما عاملی که این مستند را برای من جذاب کرده بود نقش عقاب طلایی در زندگی آنها بود که از جایگاه ویژه ای برخوردار است.در اکثر خانه ها و یا چادرها عقاب بزرگی دیده میشد که چشم بسته روی نشیمنگاه نشسته بود.این نشیمنگاه در قفس و یا جای مخصوصی نبود دقیقا در کنار اعضای خانواده و در گوشه ای از اتاق قرار داشت.انگار که عضو مهمی از خانواده است!

برای آنها عقاب طلایی دارای احترام ویژه ای است.از کودکی می آموزند که چطور با این پرنده با شکوه برخورد کنند.روش های تربیت عقاب را از بزرگان قبیله می آموزند.روزها را به سعی و تلاش آموزش پرواز و شکار و....می گذرانند.تا در جوانی صاحب یک عقاب قوی و آماده برای شکار گرگ داشته باشند!!
[FONT=Arial,sans-serif]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/FONT]
شخصی که قوی ترین عقاب را داشته باشد از منزلت بیشتری برخوردار است خصوصا که سابقه شکار چند گرگ را هم در کارنامه داشته باشد.معمولا قوی ترین عقاب ها از آن بزرگان قبیله است.رسیدن به این مرحله تلاش و زحمت زیادی را می طلبد.تنها برای اینکه عقاب حین سوار کاری روی دست صاحب خود آرام بگیرد طنابی را به نشیمنگاه مخصوصی که آویزان است می بندند و با ایجاد شرایط مشابه آنقدر طناب را تکان می دهند تا عقاب در حفظ تعادل خود توانایی لازم را کسب کند.آنها عقاب را با بهترین غذا ها مانند یک ورزشکار تغذیه می کنند برای او بهترین لوازم زینتی و حفاظتی را فراهم می کنند درست مانند یک مرد جنگی!.برای مثال برای حفظ پنجه های عقاب از دندانهای گرگ سپر چرمی مخصوصی را به انگشتان عقاب می بندند که پوش خوبی را برای پرنده فراهم می کند.
[FONT=Arial,sans-serif]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/FONT]
همانطور که در ابتدا گفتم زندگی آنها به شدت به دام هایشان وابسته است.گرگ های منطقه به دلیل کمبود شکار به گله ها هجوم می آورند وموجب خسارت های زیادی می شوند.در مناطقی که آزار گرگ ها بیشتر می شود بزرگ قبیله آن منطقه یکی از جوانان را به قبایل اطراف می فرستد تا از بزرگان و شکارچیان نامی هر قبیله دعوت کند که در مراسمی خاص برای شکار گرگ و دور کردن سایر گرگ ها از منطقه شرکت کنند.همگی آنها با عقاب های خود حاظر می شوند و پس از خوردن غذای مخصوص و تعیین جایزه از جانب بزرگان برای برنده عازم شکار می شوند.زن های قبیله هنگام بازگشت مردان قبیله و میهمانان با پرتاب تکه های پنیر خشک از انها استقبال می کنند.اگر برنده از قبیله آنها باشد که خوشحالی آنها دو چندان می شود.

در پایان این مستند صحنه بسیار زیبایی را دیدم.یکی از شکارچیان نامی قبیله که چندین بار با عقاب خود برنده مسابقات شده بود عقاب خود را به همراه یکی از نو جوانان قبیله به بالای کوه های اطراف برد و در دامن طبیعت پرنده را رها کرد...!!
هنگام رها کردن عقاب این جملات را به پرنده گفت:
تو هفت سال از زندگی ات را همراه من بودی.....هفت سال سختی ها را تحمل کردی....هفت سال با شجاعتت مرا سربلند کردی .....اکنون برو که آزادی.....
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴-۶-۱۳۹۰ ۱۰:۲۴ صبح، توسط admin.)
۱۲-۶-۱۳۹۰ ۰۱:۲۰ صبح
تمام ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط بحری ، peiton ، زکریامیرزائی
Registered

اعتبار: 2
سپاس ها 63
سپاس شده 209 بار در 104 ارسال

ارسال: #2
RE: شکار گرگ با عقاب طلایی
من هم این مستند را دیدم
آخر شب
اتفاقا به فکرت افتادم و خواستم خبرت کنم گفتن شاید خواب باشی

مستند بسیار دیدنی بود

مخصوصا آخرش که عقابی رو که خیلی بهش وابسته بودند رو تو دل طبیعت آزاد کردند

حيات وحش مايه اميداست وعکاس حيات وحش شايسته سپاس.
۱۳-۶-۱۳۹۰ ۰۲:۱۳ عصر
وب سایت کاربر تمام ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
Registered

اعتبار: 3
سپاس ها 7
سپاس شده 80 بار در 39 ارسال

ارسال: #3
آقا ممنون که یاد ما کردی
حاجی با وجود چنین مستندی خواب حرومه....!!
آقای بحری من هر کاری میکنم نمی تونم مشکل این پست را اصلاح کنم(اونجاهایی که نوشته ها به هم ریخته)چی کارش کنم؟
۱۴-۶-۱۳۹۰ ۱۲:۲۳ صبح
تمام ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
Registered

**

اعتبار: 0
سپاس ها 1
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال

ارسال: #4
kheyli khob bood
۵-۷-۱۳۹۰ ۰۵:۳۲ عصر